21 січня 2019 року у Брюсселі, Королівство Бельгія, Наталія Бойко взяла участь у тристоронніх консультаціях Україна-ЄС-РФ щодо майбутнього транспортування газу до ЄС.


У ході консультацій сторони обговорили ключові питання щодо транспортування газу, яке від 1 січня 2020 року має базуватися на нормах і правилах ЄС. Для цього оператори газотранспортних систем України і Росії мають укласти контракт про технологічну взаємодію (interconnection agreement) на українсько-російському кордоні, як це передбачено нормами ЄС.

Другий контракт має стосуватися власне послуг транспортування газу. Цей контракт має визначати обсяги газу та період транспортування. Ціну на ці послуги (тарифи) визначить НКРЕКП на основі європейської методології.

«Росіяни приїхали з чітким розумінням того, що вони не готові зараз нічого обговорювати, вони чекають президентських виборів, для них важливо, що буде в травні, вони очікують більш зручного переговорника для себе, хто може повернути їх у парадигму 10 річної давності і тих контрактів, до продовження яких, вони зараз схиляють» — заявила Наталія Бойко, коментуючи пропозицію російської сторони провести наступну зустріч в травні.

«Відчувається дуже чіткий політичний підтекст Росії, вони не визнають того, що Україна стала на шлях євроінтеграції, очевидно для них той курс, який Президент пропонує внести в Конституцію і закріпити його максимально, він є неприйнятним, що в свою чергу є для України дуже гарним компліментом і визнанням того, що ми на правильному шляху.

Позитивним сигналом є те, що вперше Україна та ЄС виступила єдиним фронтом та єдиною позицією, для нас це однозначно є чітке підтвердження того, що ми рухаємося в правильному євроінтеграційному напрямку» — зазначила заступник Міністра.

Коментуючи головний підсумок зустрічі Наталія Бойко. Також наголосила: «Найважливіше, що ми привезли з перемовин – це підтвердження ЄС того, що єдине можливе право, яке буде регулювати майбутній контракт через територію України — це правила ЄС, які імплементовані в Україні».

Ефір на телеканалі «Прямий»: https://www.youtube.com/watch?v=Yxr8-3wmouk&feature=youtu.be

Докладніше.