Асоціація виробників та постачальників газового обладнання взяла участь у роботі круглого столу «Українські реалії проектування. Вектор розвитку».


В ході проведення круглого столу «Українські реалії проектування. Вектор розвитку» обговорювалися шляхи вирішення проблем ринку проектування – основою будівельної галузі, сфера якого вимагає висококваліфікованого кадрового забезпечення і запровадження сучасних технологій.

В заході також взяли участь голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев, головний архітектор ТОВ «Міськцивільпроект» Віктор Ширяєв, директор ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» Олександр Чижевський, представники бізнесових, експертних кіл і громадськості.

Відкриваючи захід, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе зазначив, що архітектурна сфера потребує значних інвестицій та сучасних підходів. Сьогодні робота проектувальників та архітекторів в Україні дуже недооцінена, а рівень заробітної плати є найнижчим у Європі. Необхідно працювати над тим, аби перспективні українські спеціалісти мали попит на свою роботу і гідну оплату праці в Україні.

Голова Технічної ради Асоціації виробників та постачальників газового обладнання О.Войтенко акцентував увагу на тому, що Асоціація пропонує:

1) звернути увагу на недопустимість узгодження відхилень від нормативно-правових документів технічного характеру органами виконавчої влади, що й надалі сприятиме формуванню корупційних ризиків у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави;

2) розглянути можливість впровадження механізму видачі технічних умов на підключення інженерних мереж, які видаються підприємствами-природними монополістами перед проектуванням об’єктів архітектури.

Також, Керівник сектору «Будівництво» BRDO Олена Шуляк наголосила на тому, що чинне регулювання провокує корупційні зловживання з боку регуляторів, створює перепони для учасників ринку, необґрунтовано ускладнює процедуру погодження та затвердження проектної документації, а також не забезпечує захисту авторського права.

Президент Національної Спілки архітекторів України Володимир Гусаков акцентував увагу на технологічній відсталості нашого ринку проектування.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зупинився на важливості створення конкурентних умов на ринку та зазначив, що якісна архітектура коштує дорожче за неякісну.

Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев зазначив, що після здійснення реформування дозвільних процедур в будівництві, на часі – якісна зміна підходів до контролю.

За оцінкою BRDO, для сталого розвитку ринку проектування необхідно, зокрема:

  • запровадити сучасні методики до системи освіти та професійної атестації спеціалістів;
  • усунути прогалини в регулюванні процедури затвердження проектної документації;
  • сприяти конкуренції на ринку для підвищення якості виконання робіт та скасувати підстави для тендерних зловживань;
  • забезпечити механізм захисту авторських прав;
  • актуалізувати систему технічного регулювання та сприяти впровадженню сучасних технологій на ринку.

Організаторами заходу виступили Офіс ефективного регулювання BRDO та Спілка архітекторів України за підтримки EU4Business\FORBIZ в рамках Публічного діалогу #PROДіалог.