Асоціація взяла участь у роботі Круглого столу «Лібералізація ринку поставок природного газу: виклики і можливості»


Глава Асоціації виробників та постачальників газового обладнання В.Ейсмонт на особисте запрошення керівника проекту FORBIZ/EU4Business Маттіаса Хальдера взяв участь у роботі Круглого столу «Лібералізація ринку поставок природного газу: виклики і можливості» в рамках Публічного Діалогу, присвяченого аналізу державного регулювання ринку поставок природного газу.

В заході також брали участь представники Міненерговугілля України, Верховної ради України, ПАТ «НАК «Нафтогаз України», Асоціації газового ринку України, Асоціації «Укртеплокомуненерго», бізнесових, експертних кіл і громадськості.
В ході обговорення підготовленого експертами Офісу ефективного регулювання аналізу поточної проблематики ринку, Глава Асоціації доповів потенційно можливі шляхи покращення регуляторного поля, реальні механізми забезпечення стовідсоткового обліку енергоносіїв (в тому числі, природного газу), та результати діяльності Асоціації у цьому напрямку, насамперед, з позицій налагодженої співпраці з центральними органами виконавчої влади та НКРЕКП.

В процесі презентації Офісом Зеленої книги «Аналіз державного регулювання ринку поставок природного газу України», В.Ейсмонт виклав конкретні пропозиції органам державної влади щодо системного та комплексного впровадження сучасних інноваційних технологій в контексті потенційної економії в енергопостачанні та секторах кінцевого споживання, а також ключові компоненти запропонованих інфраструктурних рішень, які мають містити привабливі умови для інвесторів, законодавче забезпечення, і впроваджуватися на плановій основі.

Голова Технічної ради Асоціації О.Войтенко в своєму виступі акцентував увагу на тому, що Асоціація занепокоєна повільним ходом імплементації у вітчизняне законодавство приписів ключових директив Європейського парламенту та Ради ЄС у сфері енергоефективності в частині застосування економічно ефективних технологічних інновацій. конкретизував цілі стовідсоткового обліку енергоносіїв, висвітлив переваги економічно ефективних технологічних інновацій (над традиційними засобами обліку), які мають стати фундаментом інтеграції ресурсних ринків, і забезпечення рівних можливостей з європейськими партнерами України, а також наголосив на необхідності якнайшвидшого та якісного транспонування вимог директив 2012/27/ЄC, 2009/72/ЄC та 2009/73/ЄC в національне законодавство. Це, на переконання Асоціації, має забезпечити перехід до більш енергоефективної економіки, а також прискорити поширення інноваційних технологічних рішень і підвищити конкурентоспроможність у Союзі, стимулюючи економічне зростання і створюючи високоякісні робочі місця в декількох секторах, пов’язаних із енергоефективністю.

Проведення регуляторної реформи та Публічного Діалогу відбувається в рамках проекту FORBIZ/EU4Business за фінансової підтримки ЄС.

Офіс ефективного регулювання (BRDO, Better Regulation Delivery Office) – незалежна неурядова структура, створена за ініціативи Мінекономрозвитку, Світового банку та уряду Канади. Офіс фінансують міжнародні донори, щоб прискорити процес реформ в Україні. Експерти Офісу прагнуть впровадити ефективне регулювання завдяки партнерству держави й бізнесу та вже розпочали інвентаризацію регуляторних актів, випрацювали критерії їх оцінки та розробили кілька ініціатив у сфері регулювання.