Мета технічного регулювання у сфері будівництва — високі стандарти якості


Стан та перспективи технічного регулювання у сфері будівництва обговорили в Мінрегіоні на нараді під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Романа Абрамовського.

Зокрема мова йшла про необхідність прийняття Закону України «Про гармонізацію з нормами законодавства Європейського Союзу основних вимог до будівель та споруд, а також спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів» та виконання Програми перегляду державних будівельних норм і правил на період до 2015 року, розвитку стандартизації з питань планування і забудови територій та ціноутворення у будівництві. Вирішення цих питань мають вагомий вплив на розвиток будівельної галузі, оскільки формування нормативної бази, інтегрованої у міжнародний нормативно-правовий простір технічного регулювання, сприяє поступовому досягненню відповідності з законодавством ЄС і системами стандартизації, метрології, акредитації, робіт з оцінки відповідності та ринкового нагляду ЄС.

Роман Абрамовський доручив фахівцям підготувати пропозиції щодо виконання Програми перегляду державних будівельних норм і правил та винести на розгляд Науково-технічної ради Мінрегіону перелік європейських стандартів, які мають бути першочергово впроваджені в Україні за пріоритетними напрямами.

Заступник Міністра наголосив на важливості залучати професійні спільноти будівельників, архітекторів, інших галузевих фахівців до регулювання свого професійного середовища. За його словами, саморегулювання є ефективною альтернативою державному регулюванню, сприяє дерегуляції галузі та створює умови, за яких учасники будівельного ринку будуть самі прагнути дотримуватись високих стандартів якості у своїй роботі, а це і є метою технічного регулювання.

Довідка

Технічне регулювання у будівництві складається з нормування, стандартизації, оцінки відповідності та державного нагляду у галузі будівництва і промисловості будівельних матеріалів.

Усталена чинна нормативна база визначає технічний рівень виробництва, технічну спроможність галузі задовольняти вимоги суспільства, що є особливо актуальним у зв’язку з підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Адреса статті: http://www.minregion.gov.ua/news/meta-tehnichnogo-regulyuvannya-u-sferi-budivnictva—visoki-standarti-yakosti—167153/