Робоча нарада з виробниками, постачальниками газового обладнання та експертами галузі


3 липня 2014 року Асоціація виробників та постачальників газового обладнання (далі – Асоціація) провела спільну робочу нараду з виробниками, постачальниками газового обладнання та ��кспертами галузі. Метою проведення заходу було обговорення методологічних засад та вироблення спільних позицій для започаткування руху учасників вітчизняного ринку газового обладнання в напрямку подолання системних кризових явищ у галузі.

Глава Асоціації-Голова Правління Віталій Ейсмонт доповів учасникам наради про основні результати діяльності Асоціації, напрацьовані алгоритми соціального партнерства з органами виконавчої влади (у складі їх колегіальних виборних консультативно-дорадчих органів), а також досвід співпраці з органами законодавчої влади за окремими напрямами законопроектної роботи.

У своєму виступі він наголосив на неухильності курсу Асоціації на підтримку державної технічної політики, насамперед в напрямку вдосконалення правових та організаційних засад національної стандартизації. Підкреслив, що члени Асоціації уважно стежать за процесами приведення у відповідність до європейської моделі національної системи стандартизації. В.Ейсмонт звернув увагу присутніх на тому, що напередодні ратифікації Україною підписаної Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом певної символічності набуває підписання Президентом України та опублікування законів України «Про стандартизацію» (№1315-VII) та «Про метрологію та метрологічну діяльність» (№1314-VII).

В результаті активної професійної дискусії присутні визначилися щодо форм і методів координації роботи з класифікації, стандартизації та добровільної сертифікації продукції/послуг, що виробляється/надається суб’єктами господарювання-членами Асоціації. Учасники наради відпрацювали підходи до проведення маркетингового дослідження ринку газового обладнання в Україні з метою вивчення чинників, які впливають на спроможність підприємств-членів Асоціації розвивати взаємовідносини з цільовим ринком та освоювати нові ринки збуту продукції. Вони обговорили також нормативні процедури, виконання яких забезпечить повноправну участь суб’єктів господарювання в державній системі сертифікації продукції УкрСЕПРО.

Присутні одностайно ухвалили рішення про створення в рамках Асоціації Експертної технічної ради, яка опікуватиметься питаннями практичного впровадження та реалізації поставлених завдань.

***Асоціація виробників та постачальників газового обладнання (створена в вересні 2013 р.) є членом Громадської ради при Мінрегіоні України та однієї з робочих груп при самому Міністерстві, бере участь на рівні незалежного експерта в забезпеченні діяльності Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, співпрацює з Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, де нещодавно також отримала акредитацію.

http://expert.org.ua/statias/?st=2&id=116037

http://4vlada.net/ekonomika/assotsiatsiya-proizvoditelei-i-postavshchikov-gazovogo-oborudovaniya-sozdast-ekspertnyi-so