Оновлення Додатку XXVII «Співробітництво у сфері енергетики, включаючи ядерну енергетику» до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: що зміниться в Україні і як?


Для забезпечення більш ефективної імплементації реформ Україною буде зміцнений механізм двостороннього моніторингу реформи енергетичного сектору для того, щоб досягнуті реформи мали незворотний характер і у довгостроковій перспективі сприяли належному функціонуванню ринків газу та електроенергії на основі правил ЄС.

З огляду на зазначене, виникла необхідність оновити Додаток XXVII до Угоди про асоціацію. В оновленому Додатку, який вже погоджений Сторонами, визначається не лише перелік європейських директив та регламентів, які мають бути імплементовані Україною, а й обов’язки Сторони ЄС, які, зокрема, полягають у посиленні моніторингу за імплементацією acquis ЄС Україною та наданні відповідних рекомендацій задля досягнення визначених в оновленому Додатку XXVII до Угоди про асоціацію цілей. Таким чином, шлях інтеграції до енергетичного ринку Європейського Союзу стає більш чітким та безповоротним.

Зазначені питання були обговорені на нараді з питань виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері енергетики, включаючи ядерну, та енергоефективності із Міненерговугіллям, Мінрегіоном, Мін’юстом, Держатомрегулювання та Держенергоефективності.

Рішення Ради ЄС від 18.03.2019 про схвалення проекту Рішення Ради асоціації між Україною та ЄС щодо оновлення Додатка до XXVII до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС доступне за посиланням:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/…

На нараді був також обговорений план дій з виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності зазначеним Рішенням.Також були визначені подальші кроки та узгоджені стратегічно важливі питання секторальної інтеграції у сфері енергетики.

Докладніше.