Угоди щодо Південного потоку порушують правила внутрішнього ринку ЄС – Баррозу


http://kyivgaz.ua/ua/pres-sluzhba/novyny-galuzi/1686-ugodi-shchodo-pivdennogo-potoku-porushuyut-pravila-vnutrishn-ogo-rinku-es-barrozu

Європейська Комісія вважає, що низка угод, укладених Болгарією для реалізації проекту Південний потік, суперечать правилам внутрішнього ринку ЄС.

«Я заявив сьогодні членам Європейської ради, що деякі угоди щодо Південного потоку, які вже укладені або за якими ведуться переговори, суперечать правилам Європейського Союзу, — повідомив на прес-конференції глава виконавчої колегії ЄС Жозе Мануел Баррозу. — Ми, звичайно, вживатимемо щодо цього заходи».

«Сьогодні, — продовжував він, — я інформував прем’єр-міністра Болгарії про наміри Єврокомісії з цього питання, і ми домовилися забезпечити виконання правил внутрішнього ринку ЄС, не тільки тому, що так велять договори союзу, але і тому що в разі порушення правил ми піддаємо ризику енергобезпеку Болгарії та Європи».

«У Європейської ради сьогодні не було ілюзій щодо того, що ЄК вживатиме заходи в будь-який момент, коли вважатиме, що правила внутрішнього ринку, зокрема, у сфері енергетики порушуються. Це ж має місце у випадку угод, підписаних Болгарією», — зазначив він, відповідаючи на питання, чи не порушила Болгарія правила ЄС, обіцяючи російськый компанії, яка належить Геннадію Тимченку, що знаходиться в американському списку санкцій, участь у будівництві болгарської ділянки газопроводу Південний потік».