План заходів щодо забезпечення скорочення споживання природного газу


http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=244946432&cat_id=35109

Громадська рада при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України обговорила Комплексний план заходів щодо забезпечення скорочення споживання природного газу підприємствами та організаціями

Відбулося засідання Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, на якому обговорено питання енергозабезпечення країни та підготовки до опалювального сезону 2014-2015 років. Представники Міністерства, запрошені на засідання, поінформували щодо Комплексного план заходів щодо забезпечення скорочення споживання природного газу підприємствами та організаціями.

Зокрема, в. о. директора Департаменту з питань функціонування та реформування електроенергетичного сектору Соркін Б.В. повідомив про заходи Міненерговугілля щодо підготовки до опалювального періоду. Він наголосив, що розширено перелік ТЕС, для яких зменшено кількість споживання газу, та заплановано переведення їх на мазутне паливо. Також перевірено мазутогосподарства електростанцій щодо готовності до прийому мазуту. Крім того, за словами Соркіна Б.В., розглядається можливість розширення використання вугілля, застосування технології «ЦКШ» (циркулюючого киплячого шару) – інноваційна технологія спалювання твердого палива в парових котлах ТЕС на принципі киплячого шару з організацією циркуляції частинок палива, яка дозволяє спалювати з високою економічністю паливо різної якості, включаючи вугілля, нафтовий кокс, торф, сланці, біомасу та ін., при відносно невисокій температурі, що істотно знижує викиди забруднюючих речовин в атмосферу.

Кузнецов С.К., директор Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики, виступаючи, зазначив, що Урядом поставлено завдання щодо скорочення споживання газу. Серед першочергових заходів він назвав підвищення тарифів та модернізації галузі. Також наголосив, що Світовий банк надає фінансову підтримку тим проектам, що сприяють збереженню довкілля та відповідають екологічному законодавству.

Під час обговорення порушено питання можливостей реверсного постачання газу в Україну та планів на найближчий період та перспективу.

Членами Громадської ради наголошено про необхідність національного проекту заміщення природного газу та підтримали прийняття законопроекту щодо запровадження надзвичайного стану в енергетиці.

На засіданні також заслухано інформацію керівника Ініціативної групи з формування нового складу Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості Татаринова А.А. щодо стану підготовки до Установчих зборів.

Серед різного Громадська рада розглянула питання щодо створення робочої групи з опрацювання нормативно-правового акта «Система управління охороною праці на підприємствах електроенергетики Міненерговугілля України», щодо проекту плану наукових та науково-технічних розробок у сфері електроенергетики на 2014 рік та інші.

За результатами засідання вирішено підготувати пропозиції щодо впровадження важливих інвестиційних проектів в енергетиці та надати їх Міністерству для розгляду, а також взяти активну участь в інформаційно-роз’яснювальній роботі щодо економічного обґрунтування тарифної політики Уряду.