Громадські слухання,що пройшли у Мінрегіоні України


Представник Асоціації виробників та постачальників газового обладнання взяв участь у громадських слуханнях,що пройшли у Мінрегіоні України. Громадські слухання проводилися з метою обговорення двох законопроектів, а саме:

— проект Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (реєстр. №4463а від 11.08.2014 р.);

— проект Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (реєстр. №4563а від 29.08.2014 р.).

На даних слуханнях були присутні представники влади, громадських організацій, експерти, представники підприємств, які здійснюють свою діяльність у сфері житлово-комунальних послуги. На даний слуханнях був присутній і представник Асоціації виробників та постачальників газового обладнання.

Сфера житлово-комунальних послуг в Україні знаходиться у вкрай критичному стані та потребує кардинальних реформ. З такою думкою погоджуються як органи державної влади та експерти, так і прості громадяни.

Така ситуація зумовлена морально застарілими нормами законодавствата відсутністю прозорості при формуванні тарифів на відповідні послуги.

Вказані законопроекти покликані цю сферу реформувати.

Проект Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначає порядок та основні засади управління багатоквартирними будинками власниками квартир безпосередньо, через створення ОСББ або ж через управителя.

Проект Закону України «Про житлово-комунальні послуги» покликаний реформувати сферу житлово-комунальних послуг у бік ринкових відносин, створення конкуренції серед постачальників житлово-комунальних послуг, що повинно підвищити якість таких послуг.

Учасники громадських слухань звернули увагу як на найактуальніші проблеми теперішньої ситуації у даній сфері, так і не недосконалість представлених законопроектів.

За результатами громадських слухань учасниками були представлені концептуальні пропозиції щодо удосконалення вказаних законопроектів, а також пропозиції щодо подальшого реформування сфери житлово-комунальних послуг, які будуть використовуватись в подальшій роботі.