Співробітництво Асоціації з КНУБА


25 лютого 2016 р. в Київському національному університеті будівництва і архітектури відбулося урочисте відкриття оновленої лабораторії «Газопостачання» на базі спеціально обладнаної навчальної аудиторії освітнього закладу.

Для її опорядження, згідно з Договором про співпрацю, Асоціацією виробників та постачальників газового обладнання та ТОВ «Науково-виробниче об’єднання «Технології регулювання і обслуговування» (ТОВ «НПО ТРІО») вищій школі для використання в навчальному процесі передано на безоплатній основі технологічне обладнання для систем газопостачання (шафові газорегуляторні та пункти вимірювання об’єму газу з відповідними системами оперативного контролю та збору інформації, стенди для перевірки технічного стану вузлів обліку газу та налаштування регуляторів тиску газу тощо).

Серед запрошених гостей були представники виробників і постачальників газового обладнання, керівники організацій-постачальників природного газу, відомі фахівці та експерти.

У вступному слові ректор університету П.М.Куліков відзначив необхідність тісної співпраці між навчальним закладом і підприємствами житлово-комунального господарства країни, подякував меценатам – Главі Асоціації виробників та постачальників газового обладнання, раднику віце-прем’єр-міністра-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В.Ейсмонту і керівнику ТОВ «НПО ТРІО» О.Міцінському, та нагородив їх почесними відзнаками університету.

В.Ейсмонт у промові зазначив, що «встановлене в лабораторії «Газопостачання» кафедри «Теплогазопостачання і вентиляції» обладнання – сучасне, повністю відповідає вимогам чинного європейського і українського законодавств, знаходиться в державних реєстрах і дозволене для використання на території України. Застосування такого обладнання в житлово-комунальній сфері повністю кореспондується з вимогами «Національного плану дій з енергоефективності до 2020 р.», Директиви 2012/27/ЄС «Про енергоефективність», законів України «Про ринок природного газу», «Про метрологію та метрологічну діяльність» і «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

На його думку, «діючі в лабораторії новітні зразки шафових газорегуляторних пунктів, які підключені до системи повітропостачання Ру≤0.6 МПа (при перевірках і налаштуваннях обладнання робочим тілом є стиснене повітря), шафових пунктів вимірювання об’єму газу з нагнітачами і лабораторні стенди для налаштування і перевірки регуляторів тиску газу та лічильників різних типів і модифікацій, вдало доповнили існуючі зразки побутового газовикористовуючого обладнання, газопальникових пристроїв, які серійно випускались промисловістю колишнього СРСР, і на яких навчались студенти до цього часу».

В.Ейсмонт підкреслив, що «надані університету шафові пункти вимірювання об’єму газу ШПИОГ-40-Р з широкою гаммою коректорів об’єму і системами оперативного контролю та збору інформації є нічим іншим, як інтелектуальними системами обліку, які в подальшому допоможуть забезпечити європейські стандарти в навчанні студентів, а також підвищенні кваліфікації спеціалістів газових господарств НАК «Нафтогаз України».

Він також запевнив присутніх, що Асоціація й надалі підтримуватиме університет для забезпечення комплексного розвитку науки, освіти та виробництва з метою досягнення європейських стандартів у проектуванні, будівництві та експлуатації систем газопостачання будівель і газових мереж та споруд на них в населених пунктах, у т.ч. систем обліку та телеметрії, телемеханіки та АСУ ТП.

Гості із зацікавленістю ознайомилися з представленими в лабораторії діючими зразками технологічного обладнання, провели тести на його працездатність, отримали ґрунтовні відповіді на свої питання.