Україна хоче перенести точку обліку газу, а не можна


http://rbn.cc/ua/news/4485-ukrajina-hoche-perenesty-tochku-obliku-gazu-a-ne-mozhna

Україна хоче перенести точку обліку газу, а не можна

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує перемістити точку прийому російського газу на східний кордон із підписанням відповідних угод.

На думку співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, сама по собі ця ідея не погана, але складновтілювана. Якщо перенести точку прийому та обліку газу на російсько-український кордон, то Україна змогла б купувати його в Європи прямо на своїй території. В такому випадку, зникла б потреба в складній системі реверсу.

Проте перенесення точки прийому палива поки неможливе. На це є декілька причин. Багато компаній підписали з «Газпромом» довгострокові договори, які не будуть переукладати заради України.

В України також укладений довгостроковий контракт з «Газпромом» — до 2019 року. До закінчення угоди російська компанія навряд чи піде на перенесення точки обліку експортованого газу.

Крім того, потрібно скрізь встановити прилади обліку газу. Зараз облгази не мають лічильників. Нерідко між «Нафтогазом» і «Укртрансгазом» зав’язуються суперечки – скільки газу було відправлено й отримано.

Експерт робить висновок, що в перспективі перенести точку обліку газу можливо, але не зараз.