У Міненерговугілля відбулася зустріч з представниками Світового Банку.


13 вересня 2018 року у Міненерговугілля під головуванням державного секретаря Максима Немчинова відбулася робоча зустріч з представниками Світового Банку для обговорення напрямків відновлення енергетичної інфраструктури на тимчасово непідконтрольних та наближених до лінії зіткнення територіях.

Державний секретар Міненерговугілля надав інформацію щодо наслідків воєнних дій на Сході України для енергетичного сектору держави та які рішення були прийняті для їх подолання.

«Дійсно, на тимчасово непідконтрольній території залишилось багато підприємств, у тому числі вугільної галузі. Внаслідок збройної агресії вугілля марки антрацит, яке видобувалося виключно підприємствами, що розташовані в зоні конфлікту, стало недоступне для підприємств, розташованих на підконтрольній українській владі території. Це створило кризову ситуацію, зокрема в енергетиці країни.

Але завдяки вчасно прийнятим рішенням щодо переобладнання блоків українських ТЕС кризу вдається подолати. На жаль, державний сектор вугільної галузі України на сьогодні перебуває у критичному стані, як технічному, економічному, так і в соціальному. Основним чинником, що заважає та перешкоджає розвитку галузі, є недостатній обсяг коштів для технічного переоснащення галузі, що на сьогодні не дає можливості забезпечити випереджаюче введення в експлуатацію виробничих потужностей», – зазначив Максим Немчинов.

Також представників Світового Банку поінформували щодо погіршення екологічної ситуації, негативних наслідків затоплення шахт на непідконтрольній території та напрямківвирішення цього питання.

За результатами зустрічі сторони погодились щодо необхідності поглиблення співпраці шляхом започаткування спільних проектів, зокрема у напрямку відновлення енергетичної інфраструктури на Сході країни.

Докладніше.