Установчі збори Експертної групи Громадської ради при Мінрегіоні


За ініціативи Асоціації виробників та постачальників газового обладнання у вівторок 06.09.2016 р. в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулися установчі збори Експертної групи з підготовки пропозицій щодо нормативно-правового забезпечення впровадження та функціонування систем інтелектуального обліку та телеметрії, систем телемеханіки та АСУ ТП газо-, водо-, теплопостачання і водовідведення Громадської ради при Мінрегіоні.

Асоціації, як інституту громадянського суспільства і члену Громадської ради при Мінрегіоні, вдалося мобілізувати експертне середовище навколо вирішення проблеми енергоефективності та переконати керівництво ради в серйозності наших намірів щодо участі в формуванні та реалізації державної політики в цій сфері.

В контексті приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, а також зобов’язань щодо імплементації норм Третього енергетичного пакету ЄС, експертне середовище має право і висловило намір взяти участь в реалізації положень ключових директив Енергетичного Співтовариства про енергоефективність в частині, що стосується впровадження інтелектуальних систем обліку. Йдеться, насамперед, про Директиву 2012/27/ЕС.

За своєю природою енергоефективність носить крос-секторальний характер, стосується всіх сфер життєдіяльності держави, є одним із пріоритетних питань у порядку денному Уряду, і йому приділяється увага на найвищому рівні. Для реалізації цілей енергоефективності першочерговим завданням є забезпечення стовідсоткового обліку енергоносіїв. До проблеми енергоефективності в тій чи іншій мірі мають відношення всі міністерства і відомства. Проте, згідно з власним Положенням саме Мінрегіон має статус Головного органу в системі Центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує політику в цій сфері.

Експертна група братиме участь у підготовці пропозицій, рекомендацій, та проектів нормативно-правових актів щодо реалізації положень зазначених директив в частині нормативно-правового забезпечення впровадження та функціонування систем інтелектуального обліку та телеметрії, систем телемеханіки та АСУ ТП на побутових і промислових об’єктах газо-, водо-, теплопостачання і водовідведення.