В Україні понад 300 енергоаудиторів отримали кваліфікаційні атестати з сертифікації енергоефективності будівлі.


Вже понад 300 енергоаудиторів отримали кваліфікаційні атестати за напрямком «Сертифікація енергетичної ефективності будівлі» і будуть, здійснювати обстеження житлових будинків, що запустить процес впровадженням енергоефективних заходів в Україні. Про це сказав заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Віктор Токаренко під час зустрічі з журналістами Харківської області.

Він зазначив, що діяльність енергоаудиторів – це важливий елемент у здійсненні повномасштабної енергомодернізації житлових будинків.

За його словами, на сьогодні за програмою «Перші ластівки» відібрано 15 ОСББ, на яких буде протестовано покроковий шлях клієнта Фонду енергоефективності. «Це різні проекти, з різних регіонів, вони різняться між собою за кількістю співвласників, квадратних метрів і субсидіантів. У результаті будуть  отримані удосконалені процедури, від енергоаудиту і до безпосередньо впровадженням енергоефективних заходів», — повідомив Віктор Токаренко.

Він зазначив, що на сьогодні у Державному бюджеті передбачено 1,6 млрд грн на діяльність Фонду енергоефективності. Крім того, Уряд Німеччини, який  співфінансує Фонд енергоефективності та надає консультативну експертну допомогу у його створенні, чітко запевнив, що якщо Фонд енергоефективності запрацює, вони готові виділити 100 млн євро для реалізації заходів з термомодернізації житлових будинків.

Віктор Токаренко зауважив, що виходячи з досвіду Польщі та Словаччини в перший рік не планується великого потоку проектів: «На сьогодні в країні понад 32 тис житлових будинків, які охоплені ОСББ. З них, за нашими очікуваннями, цьогоріч буде термомодернізовано декілька сотень».

Нагадаємо, прийнято три дуже вагомих закони: «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік», «Про енергетичну ефективність будівель», а також закон «Про Фонд енергоефективності», який має безпосереднє відношення до здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, в яких працюють ОСББ.

Довідково

Прес-тур журналістів Харківської області до м. Києва відбувся у рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства. Проект здійснюється за підтримки Естонського центру східного партнерства та Державного департаменту США.

Докладніше.