Засідання Експертної групи


8 вересня 2015 р. в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі – Мінрегіон) проведено перше засідання Експертної групи з підготовки пропозицій щодо нормативно-правового забезпечення впровадження та функціонування інтелектуальних систем обліку, телеметрії, систем телемеханіки і АСУ ТП на газорозподільних мережах.

Проводив захід заступник голови Комітету з питань містобудування Громадської ради при Мінрегіоні, голова Експертної групи, глава Асоціації виробників та постачальників газового обладнання В.Ейсмонт.

В засіданні брали участь голова Громадської ради при Мінрегіоні П.Міхайліді, заступник голови Громадської Ради при Міненерговугілля України – голова комісії з питань нафтогазового комплексу В.Ніколаєнко, члени Експертної групи, експерти та запрошені.

Проведений захід мав на меті обговорення організаційних питань роботи Експертної групи, формування переліку першочергових для розгляду питань у контексті формування та реалізації державної політики в сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, а також приведення нормативно-правової бази України у відповідність до вимог Директив ЄС й Ради та Енергетичного співтовариства.

Учасники засідання у своїх доповідях зосередили увагу на необхідності:

− розробки єдиних критеріїв та\або національних стандартів (регламентів) по проектуванню, розробці, виготовленню та експлуатації інтелектуальних систем обліку, телеметрії, систем телемеханіки і АСУ ТП, а також налагодження координації і організаційно-методичного керівництва діяльності виробників, постачальників та експлуатаційних організацій в цьому процесі;

− унормування питань впровадження споживачами затребуваних за певними параметрами дистанційних систем моніторингу процесів і дистанційного керування в системах газорозподілу;

− відпрацювання єдиного загального підходу та посилення контролю за процесом оснащення системами телеметрії (їх компонентами), що використовуються для виконання функцій управління і контролю, в рамках виконання спеціалізованими підприємствами газового господарства затверджених інвестиційних програм;

− визначення на законодавчому рівні правових та організаційних засад впровадження та функціонування державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги;

− підготовки та розробки законодавства в сфері енергоефективності та енергозбереження у відповідності до вимог Директив ЄС й Ради та Енергетичного співтовариства.

− підвищення безпеки систем газопостачання шляхом забезпечення функцій надійного оперативного контролю за основними параметрами технологічних процесів, завчасного виявлення та реєстрації аварійних і передаварійних ситуацій, дистанційного керування технологічними процесами газорозподілу.

Довідково: Експертна група – робочий консультативно-дорадчий орган Громадської ради при Мінрегіоні, яке є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Експертна група призначена Громадською радою при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (рішення від 15.07.2015 р. №6/6).